Lille ponizio PSG i nanio mu najteži poraz u posljednjih 19 godina!

Ekipa Lilla slavila je danas na domaćem terenu sa uvjerljivih 5:1 protiv aktuelnog osvajača Ligue 1, ekipe PSG-a i na taj način mu nanijela najteži poraz u posljednjih 19 godina.

Prvo su domaći došli do vodstva u 7. minuti autogolom Meuniera, da bi gosti samo četiri minute kasnije izjednačili preko Bernata.

Redale su se šanse, ali i golovi pred golom Areole. Prvo je Pepe u 51. minuti pogodio za 2:1, da bi u 65. minuti Bamba pogodio za 3:1. Do kraja susreta Gabriel i Fonte su zapečatili sudbinu gostiju i nanijeli im najteži poraz u posljednjih 19 godina. Posljednji put su primili pet golova u Ligue 1 u decembru 2000. godine kada ih je Sedan porazio upravo s ovih 5:1.

Prednost PSG-a nad Lillom sada iznosi 17 bodova i Parižanima je potreban jedan bod u Nantesu narednog vikenda kako bi osigurali titulu iz trećeg pokušaja.