Liverpool deklasirao Porto i zakazao polufinale protiv Barcelone!

Nogometaši Liverpoola izborili su plasman u polufinale Lige prvaka nakon uzvratne utakmice u Portu. ‘Redsi’ su u gostima kod Porta slavili s 4:1 i s ukupnih 6:1 prošli dalje.

Liverpool je u kišnom Porto stigao do polufinala pogocima Manea (28), Salaha (65), Firmina (77) i Van Dijka (84), dok je za Porto pogodio Eder Militao (69).

Liverpool poveo u 28. minuti pogotkom Manea ina asistenciju Salaha, a pogodak Senegalca je priznat tek nakon provjere VAR-om.

U nervoznoj utakmici punoj grubosti i pogrešaka potvrdu prolaza ‘Redsa’ donio je Salah u 65. minuti kada je izbio sam ispred Casillasa i rutinski zabio.

Porto je zabio u 68. minuti, a strijelac je nakon kornera bio Eder Militao. Mane je u 77. minuti Liverpool povećava prednost. Na ubačaj Robertsona glavom je pogodio Firmino. U 84. minuti u strijelce se upisao i stoper Van Dijk.

U polufinalu će igrati Barcelona – Livepool.