Liverpool samljeo Spartak: Akrobacija Manea, het-trik Coutinha, minijatura Salaha!

Liverpool je najavio ozbiljan pristup večerašnjoj utakmici i okarakterisao je kao jednu od onih koje će biti ključne u sezoni, a da stvarno tako misle, dokazali su i svojim pristupom na terenu sa 5 golova u 50 minuta.

Coutinho je otvorio seriju golova već u četvrtoj minuti, a već u 15. postiže svoj drugi gol. Roberto Firmino dovodi Liverpool na tri gola prednosti i potvrđuje svoju odličnu napadačku formu.

Na otvaranju drugog poluvremena Kloppovi izabranici ponovo startuju snažno. Mane u 47. minuti još jednom podsjeća kakav je majstor, a već u 50. Coutinho stiže do het-trika.

Do kraja Redsi uspjevaju da skroz zagorčaju život gostima iz Rusije te golovima Menea i Salaha slave ubjedljivu pobjedu od 7:0. Salah je potvrdio nevjerovatnu formu i sjajnim driblingom na malom prostoru poigrao se sa braničima Spartaka nakon čega se i sam upisao na listu strijelaca.