Liverpool na Salahov pogon nadigrao Arsenal i zadržao vrh Premier lige!

Nogometaši Liverpoola u derbiju su trećeg kola Premier lige na svom Anfieldu pobijedili Arsenal s uvjerljivih 3:1.

U derbiju kola na prepunom Anfieldu pred 53.298 gledatelja prvi su poveli domaći pogotkom Joela Matipa u 41. minuti susreta. Liverpoolov stoper bio je najviši pred gostujućim vratima nakon udarca iz kuta.

Početkom nastavka Mohamed Salah je Davida Luiza “poslao po ćevape” u Arsenalovom kaznenom prostoru, a onda ga je branič Topnika povukao i ‘Redsi’ su dobili penal. Odgovornost je preuzeo Salah sam i zabio za 2:0.

Nakon manje od deset minuta Salah je na 40 metara od gola Arsenala opet okrenuo na Davida Luiza, koji se povlačio da ne dobije i drugi žuti, pa se Egipćanin sjurio prema Berndu Lenu kojeg je rutinski matirao svojom ljevicom.

U samoj je završnici Lucas Torreira nakon velike upornosti uspio je postići počasni gol za Arsenal slanjem lopte u donji desni Adrianov kut s ruba kaznenog prostora.

Aktualni europski prvak Liverpool s 9 bodova iz tri kola sam je na vrhu Premier lige.