Liverpool nakon preokreta u velikom derbiju savladao Tottenham

Nogometaši Liverpoola su u derbiju 10. kola Premiershipa na Anfieldu nakon preokreta savladali Tottenham rezultatom 2:1.

Loše je krenulo po viceprvaka s obzirom da je Harry Keane pogodio faktički iz prvog napada na utakmici i tako stavio protivnike pred zaista težak test.

Nakon postignutog gola Tottenhama, Liverpool je krenuo u totalnu ofanzivu. Redale su se prilike ali se na odmor ipak otišlo rezultatom kojeg je postavio engleski napadač.

Međutim, u drugom dijelu londonska ekipa nije uspjela izdržati silovit pritisak. Izjednačenje Liverpoolu donio je Jordan Henderson pogotkom za 1:1 u 52. minuti meča.

U 75. minuti, Redsi stižu do velikog i važnog preokreta kada Salah koristi jedanaesterac. Neoprezan je bio Aurier koji je srušio Manea, a Taylor nije imao drugog izbora nego da pokaže na bijelu tačku.

Liverpool je nakon ovog kola zadržao ogromnu prednost u odnosu na Manchester City i trenutno je na prvoj poziciji. Spursi nastavalju sa očajnim partijama i trenutno zauzimaju 11. poziciju sa 12 osvojenih bodova.