Liverpool nije dopustio iznenađenje protiv Salzburga, Napoli razbio Genk

Nogometaši Liverpoola i Napolija izborili su plasman u osminu finala Lige prvaka nakon što je završeno posljednje, šesto kolo u grupi E.

S obzirom na to da je Napoli bio apsolutni favorit protiv “otpisanog” Genka, Salzburg i Liverpool su odlučivali o putniku u nokaut fazu najelitnijeg europskog nogometnog natjecanja.

Austrijskom prvaku za prolaz je igrala isključivo pobjeda protiv branitelja naslov. Međutim, Liverpool nije dopustio iznenađenje te je na kraju rutinski slavio rezultatom 2:0.

‘Redsi’ su za dvije minute riješili pitanje pobjednika i putnika u osminu finala. Prvo je Keita poentirao glavom nakon asistencije Manea, a onda je iz iznimno teške pozicije fenomenalno poentirao Salah.

U drugom dvoboju večeri Napoli je protiv Genka potvrdio plasman u osminu finala. Talijani su poveli već u trećoj minuti nakon velike greške vratara gostiju, a strijelac je bio Milik.

U 26. minuti Napoli je udvostručio svoju prednost, a mrežu je ponovno zatresao Milik. Poljak je hat-trick kompletirao sigurnom realizacijom kaznenog udarca. U 75. minuti Mertens je s bijele točke postavio konačnih 4:0 za Napoli.

Liverpool i Napoli natjecanje nastavljaju u osminu finala Lige prvaka, dok će Salzburg na proljeće igrati u nokaut fazi Europske lige. Genk je završio svoj europski put za ovu sezonu.