Liverpool ostvario ogromnu pobjedu u Cardiffu i ponovo zauzeo vrh tabele!

Liverpool je u 35. kolu Premiershipa savladao na gostovanju Cardiff sa 0:2 i tako je ponovo preuzeo vrh tabele.

U 57. minuti Liverpool je poveo. Alexander-Arnold je izveo sjajan korner, a prekrasan pogodak postiže Giorginio Wijnaldum za veliko slavlje gostiju od 0:1.

Imali su gosti potom šansu da riješe meč, ali su promašili nekoliko dobrih situacija. To im se umalo osvetilo nakon što je u 65. minuti Sean Morrison promašio prazan gol sa dva metra.

Upravo je Morrison krivac za drugi gol Redsa kojim je riješeno pitanje pobjednika. Igrala se 80. minuta kada je skrivio penal nad Salahom, a rezervista James Millner je pogodio za konačnih 0:2.

Redsi su sada dva boda ispred Manchester Cityja. Građani međutim imaju i utakmicu manje, a to je duel protiv gradskog rivala Uniteda u srijedu.