Liverpool ostvario pobjedu na teškom gostovanju u Londonu, nestvaran preokret Arsenala

Nogometaši Liverpoola su u derbiju šestog kola engleskog Premiershipa savladali na gostovanju Chelsea rezultatom 2:1.

Viceprvak lige je pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu. Prvo je Alexander-Arnold sjajnim golom iz slobodnog udarca u 14. minuti doveo Redse u vodstvo, a sredinom prvog poluvremena, tačnije u 30. minuti, Firmino koristi centaršut Robertsona i postiže drugi gol za svoj tim.

Jedino što je Chelsea uspio u nastavku je utješni pogodak preko Kantea, ali to nije bilo dovoljno da se vrate u meč i na kraju Redsi su ostvarili šestu pobjedu u sezoni.

S nova tri boda, Liverpool je ostao usamljen na prvom mjestu na tabeli s maksimalnih 18 bodova iz šest utakmica, pet više od Manchester Cityja.

U drugom meču u terminu od 17:30 sati, Arsenal je nakon nestvarnog preokreta savladao Aston Villu (3:2) i uspio osvojiti važna tri boda za povratak u sami vrh tabele.