Liverpool osvajač europskog Superkupa nakon lutrije kaznenih udaraca!

Nogometaši Liverpoola osvojili su europski Superkup pobijedivši Chelsea nakon boljeg izvođenja kaznenih udaraca.

Chelsea je poveo pogotkom Oliviera Girouda u 36. minuti nakon vrhunske asistencije Christiana Pulišića.

Liverpool je izjednačio na samom početku drugog poluvremena kada je Sadio Mane pokupio odbijanac u kaznenom prostoru londonske momčadi.

‘Redsi’ su preokrenuli rezultat u petoj minuti sudačke nadoknade, a strijelac je ponovno bio Mane. Roberto Firmino je s lijeve strane šesnaesterca poslao povratnu loptu, a natrčali Senegalac je iz prve pogodio gornji suprotni kut od prečke za vodstvo Liverpoola 2:1.

Šest minuta kasnije Chelsea je poravnao rezultat. Adrian je srušio Abrahama u kaznenom prostoru, a sutkinja je pokazala na bijelu točku. Siguran izvođač je bio Jorginho.

Nakon produžetaka semafor je pokazivao 2:2 pa se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca tijekom kojih je junak postao vratar Adrian, koji je dobio priliku umjesto ozlijeđenog Alissona, obranio penal Abrahamu u petoj seriji i donio ‘Redsima’ trofej.