Liverpool pomjera granice, Mourinhov Tottenham deklasirao Burnley

Nogometaši Liverpoola nakon odigranog 16. kola Premier lige imaju 46 bodova, samo dva manje stopostotnog učinka i uvjerljivo drže vrh ljestvice.

Kloppova momčad u subotu je slavila na gostovanju kod Bournemoutha s uvjerljivih 3:0. ‘Redsi’ su poveli u 35. minuti preko Oxlade-Chamberlaina.

Za 2:0 pogodio je Keita nakon majstorske asistencije Salaha. Tandem je zamijenio uloge u 54. minuti, kada je Egipćanin rutinski matirao nemoćnog Ramsdalea.

Tottenham je pred svojim navijačima deklasirao Burnley s 5:0. Mourinhova momčad povela je već u četvrtoj minuti pogotkom Kanea. Na 2:0 povisio je Lucas nakon asistencije Allija.

Jedan od najljepših golova dosadašnjeg dijela sezone u 32. minuti utakmice zabio je Koreanac Son Heung-min za 3:0 vodstvo Tottenhama.

Kane je u 54. minuti postigao svoj drugi gol na utakmici, a konačnih 5:0 postavio je Sissoko u 74. minuti.

Svoju utakmici 16. kola odigrali su i Watford i Crystal Palace, a golova Vicarage Roadu nije bilo.

‘Redsi’ su uvjerljivo prvi na ljestvici Premier lige s 15 pobjeda i samo jednim remijem. Drugoplasirani Leicester ima čak 11 bodova manje, a trećeplasirani Manchester City 14, ali obje momčadi imaju utakmicu manje.