Liverpool ponovo slavio u šok završnici, Leicester održava korak, Arsenal još jednom kiksao

Nekoliko zanimljivih utakmica odigrano je u 13. kolu Premiershipa od kojih se izdvaja pobjeda Liverpoola na gostovanju kod Palacea 2:1.

Sadio Mane je doveo trenutnog lidera u vodstvo na samom početku drugog poluvremena.

Ipak, Zaha je poravnao osam inuta prije kraja utakmice nakon velike gužve u šensaestercu.

Istu situaciju je u 86. minuti iskoristio Roberto Firmino da svom timu donese puni plijen u još jednoj šok završnici.

Leicester je u istom terminu slavio na gostovanju kod Brightona. Nakon velike borbe, domaćinima je presudio kontranapada kojeg je u pogodak pretvorio Perez.

11 minuta prije kraja utakmice konačan rezultat postavio je Maddison. Ovim trijumfom ekipa Leicestera održala je korak i ostala na drugom mjestu na tabeli.

Ekipa Arsenala razočarala je svoje navijače jer je podijelila bodove protiv Southamptona (2:2) na domaćem terenu.

Otpisani Southampton je remizirao nakon četiri uzastopna poraza i to golovima Ingsa i Ward-Prowsea. Heroj ‘Topnika’ bio je Lacazzette koji je postigao oba pogotka.