Liverpool rutinski protiv Norwicha na Anfieldu, Chelsea pobjednik londonskog okršaja, Arsenal uspio savladati Brentford

Momčad Liverpoola je u okviru 26. kola Premiershipa bez puno muke savladala ekipu Norwicha rezultatom 3:1.

‘Redsi’ su gubili jednim pogotkom razlike, no onda je sjajni napadački trio vratio Liverpool u igru. Za preokret tima sa Anfielda pogađali su Salah, Mane i Diaz.

Luis Diaz je u ovom susretu upisao svoj prvijenac kao član Liverpoola i ne sumnja se da je to tek početak i uvertira za sjajne igre u budućnosti.

Liverpool se nakon ove pobjede nalazi na drugom mjestu Premiershipa sa šest bodova zaostatka za Manchester Cityjem, dok je Norwich posljednji sa 17 bodova.

Chelsea je u okviru 26. kola Premiershipa, te u londonskom okršaju savladao ekipu Crystal Palacea rezultatom 1:0.

Pogodak odluke stigao je pred sami finiš susreta, a strijelac za ‘Plavce’ bio je Marokanac Hakim Ziyech u 88. minutu.

Chelsea zastupa treće mjesto Premiershipa sa 50 osvojenih bodova, a Crystal Palace je na 13. mjestu sa 26 bodova na svom kontu.

Arsenal je u okviru 26. kola Premiershipa odmjerio snage sa ekipom Brentforda i teškom mukom slavio rezultatom 2:1.

Strijelci za ‘Topnike’ bili su Emile Smith Rowe u 48. minutu susreta, te Bukayo Saka u 79. minutu. Pogodak za Brentford postigao je Norgaard u sudačkoj nadoknadi.

Arsenal se nalazi na šestoj poziciji Premiershipa sa istim brojem bodova kao i West Ham, dok je Brentford 14. sa 24 boda.