Superiorni Liverpool srušio Tottenham: Mourinho ukrao show!

U derbiju 22. kola engleske Premier lige Liverpool je slavio u gostima kod Tottenhama s minimalnih 1:0 i nezaustavljivo juriša prema tituli prvaka.

Gol za pobjedu Liverpoola postigao je Firmino u 37. minuti nakon gužve u kaznenom prostoru Tottenhama. Momčad Josea Mourinha imala je u nastavku dvije velike prilike za izjednačenje, ali Son i Lo Celso nisu uspjeli poentirati.

Na kraju je to Tottenham koštalo poraza, a reakcija Mourinha kod promašaja Lo Celsa dovoljno govori. Veznjak ‘Spursa’ promašio je prazan gol, ‘Special One’ je pao na koljena, a zatim se od muke počeo smijati.

Sa 61 bodom iz 21 utakmice te 20 pobjeda i jednim remijem, Liverpool je oborio rekord po osvojenim bodovima u pet najboljih europskih liga.

Redsi su na vrhu Premier lige sa 61 bodom, 16 više od drugoplasiranog Leicestera i 17 od trećeplasiranog Manchester Cityja, dok je Tottenham na osmom mjestu s 30 osvojenih bodova.