Liverpool teže od očekivanog svladao Brighton, pobjeda Spursa, poraz Chelseaja

U subotu poslijepodne odigrana su četiri dvoboja 14. kola engleske Premier lige, a Liverpool je ostvario novu pobjedu na Anfieldu.

‘Redsi’ su slavili na svom terenu protiv Brightona rezultatom 2:1. Domaći su poveli u 18. minuti pogotkom glavom Van Dijka nakon asistencije Alexander-Arnolda.

Isti tandem bio je u glavnoj ulozi i kod drugog pogotka za Liverpool. Alexander-Arnold ponovno je asistirao, a Van Dijk zatresao mrežu.

U 76. minuti susreta izravan crveni karton dobio je vratar domaćih Alisson, a Brighton je tri minute kasnije smanjio na 2:1 pogotkom Dunka.

Tottenham je slavio na domaćem terenu protiv Bournemoutha rezultatom 3:2. Momčad Josea Mourinha do prednosti je stigla u 21. minuti pogotkom Allija, a isti igrač bio je strijelac i u 50. minuti utakmice.

Treći gol za ‘Spurse’ postigao je Sissoko u 69. minuti. Dva pogotka za goste postigao je Wilson u 73. i šestoj minuti sudačke nadoknade.

Chelsea je pred svojim navijačima ugostio gradskog rivala West Ham. Gosti iz istočnog Londona slavili su pogotkom Cresswella u 48. minuti. Burnley je na domaćem terenu izgubio od Crystal Palacea rezultatom 2:0.

Na ljestvici Premier lige Liverpool je vodeći sa 40 bodova, Manchester City i Leicester imaju po 29, dok je Chelsea četvrti s 26 osvojenih bodova.