Liverpool u novu sezonu Premiershipa krenuo pobjedom, Salah blistao protiv novajlije u društvu najboljih!

Nogometaši Liverpoola su pobjedom krenuli u novu sezonu engleskog Premiershipa protiv novajlije u društvu najboljih, ekipe Ipswicha.

Ipswich je na domaćem terenu ugostio Liverpool, dok je konačan rezultat utakmice glasio 2:0 u korist izabranika Arnea Slota koji su tako na najbolji način otvorili takmičarsku godinu.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a Slot je svoje igrače očito dobro motivisao pred drugi dio igre. Prvi pogodak stigao je tek u 60. minutu, te je strijelac pogotka bio Jota na asistenciju raspoloženog Mohameda Salaha.

Svega pet minuta kasnije ‘Redsi’ ponovo tresu mrežu Ipswicha i stvari su bile kristalno jasne. Ovog puta strijelac je bio sjajni Salah za konačnih 2:0.

Egipćanin je sa dvije kontribucije najavio novu sezonu u najjačem prvenstvu svijeta i sigurno je da od njega navijači engleskog velikana očekuju mnogo.