Liverpool u spektakularnom susretu eliminisao Barcu i osigurao finale Lige prvaka!

Nogometaši Liverpoola napravili su nevjerovatan rezultat i plasirali se u finale Lige prvaka. Barcelona je na Anfield došla s prednošću 3:0, a Redsi su uspjeli slaviti rezultatom 4:0 i proći u finale.

Liverpool je od početka susreta na Anfieldu krenuo ofanzivno, a napadi su se Redsima isplatili već u 7. minuti.

Jordan Henderson je sjajno primio loptu u kaznenom prostoru Barcelone i šutirao, Marc-Andre ter Stegen je odbranio, ali je lopta došla do Divocka Origija koji nije imao težak zadatak ubaciti loptu u prazan gol za 1:0.

Liverpool je drugo poluvrijeme počeo identično kao prvo, silovitim napadima ka golu Ter Stegena. Drugi pogodak je bilo samo pitanje vremena, a do njega su Redsi stigli u 54. minuti.

Ivan Rakitić je pogriješio, Trent Alexander-Arnold je ubacio sa desne strane po zemlji, Wijnaldum je šutirao iz prve i pogodio za 2:0.

Taj pogodak je u potpunosti šokirao igrače Barce koji su samo dva minuta kasnije primili i treći pogodak.

Xherdan Shaqiri je ubacio sa lijeve strane, a Wijnaldum neometan glavom iz peterca matira Ter Stegena za 3:0.

Konačni udarac Barceloni zadao je Origi svojim drugim pogotkom u 79. minuti susreta. Alexander-Arnold je izveo korner kao na malom fudbalu, a Belgijanac je zakucao loptu u mrežu za 4:0.