Liverpool zahvaljujući projektilu Sturridgea izbjegao poraz na Stamford Bridgeu!

Derbi sedmog kola Premiershipa su na Stamford Bridgeu odigrali Chelsea i Liverpool. Konačan rezultat je glasio 1:1 zahvaljujući bravuri Sturridgea u finišu meča.

Domaći su bolje otvorili utakmicu, ali do prve ozbiljnije prilike čekalo se do 22. minute, kada je Alisson zaustavio udarac Williana.

Ipak, spasa mu nije bilo tri minute kasnije kada je Hazard pogodio za veliko slavlje 40.000 domaćih navijača.

Ipak, Redsi su do zasluženog boda stigli minut prije kraja meča kada je spektakularan gol postigao Sturridge.

Liverpool je s večerašnjim bodom ostao na drugom mjestu Premiershipa s istim brojem bodova kao i vodeći Manchester City, dok je Chelsea poziciju ispod i s dva boda manje.