Lloris odveo Tottenham do četvrte uzastopne prvenstvene pobjede!

Nogometaši Tottenhama su u 26. kolu engleskog nogometnog prvenstva pobijedili na Wembleyju momčad Leicester Cityja s 3:1.

Obje momčadi odigrale su sjajnu utakmicu, a na kraju su Spursi upisali tri boda i produžili niz prvenstvenih pobjeda na četiri utakmice.

Tottenham je poveo u 33. minuti pogotkom Davinsona Sancheza, a tim rezultatom se otišlo i na odmor. Nastavak je donio uzbudljivu utakmicu s mnoštvom prilika na obje strane.

Veliku priliku imao je Jamie Vardy u 60. minuti. Engleski napadača je ušao s klupe i odmah dobio priliku izvesti kazneni udarac, ali mu je Hugo Lloris pročitao udarac i sjajno obranio.

Kazna za promašaj je stigla samo tri minute kasnije kada je Christian Eriksen preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za prednost od 2:0.

Leicester je u do kraja susreta preuzeo inicijativu, stvarao prilike, a u 76. minuti je napokon uspio postići pogodak. Strijelac je bio Vardy, koji se donekle iskupio za promašeni penal.

Ipak, u sudačkoj nadoknadi Tottenham je riješio sve dileme oko pobjednika. Brzonogi Koreanac Son je pobjegao obrani Leicestera i pogodio za konačnih 3:1.

Tottenham se ovom pobjedom približio drugoplasiranom Manchester Cityju na svega dva boda zaostatka, dok vodeći Liverpool ima pet bodova više.