LN: BiH na krilima Edina Džeke srušila Sjevernu Irsku!

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine sinoć je na Grbavici u okviru trećeg kola Lige nacija savladala Sjevernu Irsku rezultatom 2:0 i na taj način stigla na korak do play-offa.

Izabranici Roberta Prosinečkog su do vodećeg gola stižu u 28. minuti kada je Višća iskoristio grešku jednog odbrambenog igrača Sjeverne Irske, potom nesebično uposlio Džeku, koji je preciznim udarcem savladao Peacock-Farella.

Dvije minute kasnije isti igrač je iskoristio asistenciju Pjanića i postigao efektan pogodak, koji je nažalost poništen zbog sumnjivog ofsajda. Rezultatom 1:0 se otišlo na desetominutni odmor.

Utakmica je bila riješena u 73. minuti kada sjajni Džeko postiže još jedan pogodak ovaj put na maestralnu asistenciju Pjanića. Do kraja nije bilo promjena pa su Zmajevi slavili zasluženu pobjedu.

Sada je sve u rukama bh. igrača kojima iz duela protiv Austrije preostaje samo činjenica da ne izađu neporaženi i vrata Lige A su ‘širom otvorena’.