LONDONSKI DERBI: Arsenal bez većih problema savladao Chelsea!

U gradskom derbiju 23. kola Premiershipa, Arsenal je rezultatom 2:0 bio bolji rival od Chelseaja koji gubi priključak za samim vrhom tabele.

Već u 14. minutu je Lacazette pogodio mrežu Kepe. Francuz se odlično snašao u protivničkom šesnaestercu i pospremio loptu iza leđa španskog golmana.

U finišu prvog poluvremena je bilo 2:0. Štoper Koscielny je više sretno nego spretno pogodio gol gostiju za konačan rezultat poluvremena, ali i utakmice.

U drugom poluvremenu nije bilo izglednijih prilika. Vrijedi istaći činjenicu da je ekipa Chelseaja u okvir gola zaprijetila samo jedanput. Visok posjed lopte im nije donio ozbiljniju prevagu koju bi iskoristili da ugroze gol Lena.

Nakon ovog kola, ekipa Arsenala ima samo tri boda manje za Chelseajem. Plavci imaju bod zaostatka za Tottenhamom, ali i šest za drugoplasiranim Cityem koji ima utakmicu manje.