LONDONSKI DERBI: West Ham United minimalno porazio Arsenal!

Nogometaši West Hama su u prvoj utakmici 22. kola Premiershipa savladali gradskog rivala Arsenal minimalnim rezultatom 1:0.

Na odmor se otišlo rezultatom 0:0, ali već nakon tri minute igre u nastavku West Ham je stigao do vodstva. Samir Nasri je bio asistent, a Declan Rice strijelac lijepog gola za 1:0 u 48. minuti susreta.

Nakon primljenog gola, izostao je pravi odgovor Arsenala koji se mučio da stvori bolje šanse. Najbolje su imali Iwobi i Aubameyang, ali je do kraja ostalo 1:0 za West Ham.

Utakmicu je obilježio povratak Samira Nasrija koji je odigrao značajnu i zapaženu rolu protiv svog bivšeg kluba.

Arsenal je nakon ove utakmice osta na petoj poziciji sa 41 osvojenim bodom, dok je West Ham osmi sa 31.