Lucas Moura srušio Ajaxove snove i odveo Spurse u finale Lige prvaka!

Nogometaši Tottenhama su se plasirali u finale Lige prvaka nakon što su slavili u Amsterdamu protiv Ajaxa rezultatom 3:2.

Ajax je i pored prednosti od 1:0 iz prvog susreta krenuo veoma ofanzivno, a već u 5. minuti Hugo Lloris je bio na velikim iskušenjima. Tadić je šutirao sa ivice kaznenog prostora, a golman Tottenhama sjajno brani i odbija loptu u korner.

No, iz tog kornera Ajax je poveo. Lasse Schöne je izveo korner sa desne strane, a Matthijs de Ligt je nadvisio Delea Allija i glavom zakucao loptu u mrežu Huga Llorisa za 1:0.

Ajax je svoju narednu pravu priliku pretvorio u novi pogodak. Igrala se 36. minuta kada su kontranapada igrači Ajaxa iz četiri pasa poveli sa 2:0.

Dušan Tadić je odigrao za Donnyja van de Beeka, on je ponovo dodao Tadiću na lijevoj strani, Srbijanac je odigrao povratnu loptu za Hakima Ziyecha koji je zakucava u gol sa desetak metara za 2:0.

Kamerunski golman je kapitulirao u 55. minuti. Alli je poveo kontranapad sa centra, to je ispratio Lucas Moura, pokupio loptu i matirao Onanu za 2:1.

Taj pogodak je šokirao Kopljanike, a dao krila Spursima koji su samo četiri minute kasnije poravnali na 2:2, a strijelac je nakon duge akcije i uz dosta sreće bio ponovo Moura.

Činilo se da će Kopljanici na kraju slaviti, a onda je u 90+6. minuti Lucas Moura nekako uspio pronaći put do mreže i pogoditi za konačnih 3:2.