Luda noć na stadionima širom Evrope: Epski povratak Dortmunda, Chelsea nadoknadio tri gola zaostatka!

Nogometaši Borussije pobijedili su na Signal Iduna Parku u okviru četvrtog kola Lige prvaka ekipu Intera nakon velikog preokreta rezultatom 3:2.

Gosti su poveli već u petoj minuti nakon sjajnog solo prodora Martineza, a u završnici prvog poluvremena Vecino je na asistenciju Candreve udvostručio vodstvo Intera.

Ipak, domaćini se nisu predavali, što im se na kraju isplatilo. Prvo je Hakimi iskoristio dodavanje Gotzea i smanjio prednost, a u 64. minuti Brandt je izjednačio. Sjajni Hakimi je u 77. minuti postigao svoju drugi pogodak i postavio konačnih 3:2.

Borussia je tako prestigla Inter na tabeli i sada je na drugom mjesto s dva boda manje od lidera Barcelone. Inter je na trećem mjestu sa samo tri osvojena boda.