Luda utakmica u Londonu: Mourinhov Tottenham eliminirao Southampton

S obzirom na to da je prva utakmica na stadionu St. Mary’s završila 1:1, u srijedu navečer se u Londonu igrao ponovljeni susret šesnaestine finala FA Kupa između Tottenhama i Southamptona.

Tottenham je na kraju bio uspješniji. Momčad Josea Mourinha je u uzvratu pred svojim navijačima preokretom pobijedila Southampton s 3:2.

Počelo je sjajno za domaću momčad koja je povela već u 12. minuti kada je Stephens skrenuo Ndombeleov udarac u vlastitu mrežu.

Međutim, Southampton u 34. minuti stiže do izjednačenja. Long je pokupio odbijenu loptu i sjajno pogodio za 1:1. Bio je to rezultat prvog poluvremena.

Na otvaranju drugog dijela vidjeli smo nekoliko dobrih prilika na obje strane, a onda u 72. minuti uporni gosti dolaze do preokreta. Ings je zabio za 2:1 nakon brze kontre.

No, Tottenham je odgovorio samo šest minuta kasnije kada je Lucas lijepo pogodio za 2:2. Veliki preokret je kompletiran u 86. minuti kada je nakon kontakta Gunna i Sona Korejac pao u kaznenom prostoru, a sudac je dosudio penal.

Son je preuzeo odgovornost te preciznim udarcem pogodio za 3:2 i prolazak Tottenhama u osminu finala gdje ih čeka Norwich.