LUDNICA NA POLJUDU: Hajduk srušio Dinamo nakon 1259 dana!

U derbiju sedmog kola Prve HNL u Splitu nogometaši Hajduka pobijedili su Dinamo s 1:0 i zasjeli na vrh ljestvice.

U spektakularnom ambijentu pred 30-tak tisuća navijača Hajduk je slavio pogotkom Libanonca Bassela Jradija u 56. minuti susreta. Ovo je prva pobjeda Hajduka nad Dinamom u Splitu nakon 1259 dana.

Splitski prvoligaš je na prvo mjesto ljestvice HNL-a zasjeo nakon 1399 dana. Bio je to i prvi prvenstveni poraz Dinama, koji je bio bolja momčad u prvom dijelu, ali je potpuno nadigran u drugom poluvremenu.

U 75. minuti sudac Batinić pokazao je izravni crveni karton Emilu Dilaveru zbog grubog starta nad Nejašmićem, a u nastaloj gužvi “pocrvenio” je zbog prigovora s klupe i Arijan Ademi. U 80. minuti crveni karton je zbog starta nad Theophilleom dobio i strijelac Jradi.

Na ljestvici vodi Hajduk s 15 bodova ispred Dinama koji ima 13 bodova i utakmicu manje.