LUDNICA U BERGAMU: Roma prokockala vodstvo od 3:0!

Ekipa Rome je u meču 21. kola talijanske Serije A na gostovanju kod Atalante imali prednost od 3:0, ali su na kraju uspjeli osvojiti samo jedan bod.

Igrači Rome su razmijenili nekoliko dodavanja, lopta je stigla do Zanioloa koji prsima dodaje do Džeke, a Dijamant u svom stilu loptu šalje u nebranjeni dio mreže za vodstvo od 1:0 u 4. minuti.

U 33. minuti je N’Zonzi dodao do Džeke, kapiten reprezentacije BiH prolazi golmana Atalante i loptu mirno šalje u praznu mrežu za vodstvo od 2:0.

Sedam minuta nakon toga, El Shaarawy je povisio vodstvo na 3:0, a pred kraj prvog poluvremena nadu domaćoj ekipi vratio je Castagne koji je smanjio na 3:1.

Plod bolje igre stigao je u 59. minuti kada Toloi pogađa za 2:1, da bi u 70. minuti domaći tim preko Zapate imao priliku da s bijele tačke stigne do poravnanja, no ovaj napadač je loše izveo penal i šutirao je visoko preko gola.

Ipak, samo 30 sekundi poslije, odnosno već sljedeći napad Atalante, lopta stiže do Zapate koji šutira i postiže pogodak za 3:3 što je izazvalo erupciju oduševljenja na stadionu Atleti Azzurri d’Italia u Bergamu.