LUDO SLAVLJE NA TRIBINAMA: Leon Benko odveo Varaždin u Prvu HNL!

U izravnom dvoboju za plasman u Prvu HNL Varaždin je na stadionu Anđelko Herjavec pred 8,000 gledatelja svladao Šibenik 3:1.

Varaždin je derbi dočekao s dva boda više od Šibenika i pobjedom kolo prije kraja prvenstva pobjegao je izravnom konkurentu na nedostižnih pet bodova.

Domaćin je poveo u 41. minuti pogotkom Leona Benka iz kaznenog udarca. Šibenik je izjednačio u 50. minuti preko Princea Ampema nakon briljantne asistencije Davora Kukeca.

Varaždin je u 62. minuti ponovno poveo pogotkom Dejana Glavice s ruba kaznenog prostora, a sedam minuta kasnije dogodio se ključan trenutak susreta.

Karlo Bilić je nakon neopreznog prekršaja zaradio drugi žuti karton i isključenje, a Šibenik se našao u teškoj situaciji. Sve dileme oko pobjednika razriješio je Benko u 77. minuti sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca.

Posljednju prvoligašku utakmicu na stadionu u Varaždinu gledatelji su gledali 24. aprila 2012. Šibeniku ostaje nada da će izboriti povratak u prvoligaško društvo u dodatnim kvalifikacijama protiv Istre 1961.