Lulić pogodio i pocrvenio u remiju Lazija

Lazio i Verona su u utakmici 36. kola talijanske Serije A odigrali sjajnu utakmicu a Olimpicu u kojoj je viđeno šest pogodaka (3:3). Sjajnu utakmicu na skoro praznom Olimpicu odigrali su Lazio i Verona.

Bila je to utakmica koja je uveliko odlučivala o putniku u Evropsku ligu naredne sezone. Bh. reprezentativac Senad Lulić igrao je do 87. minute utakmice kada je zbog crvenog kartona morao ranije u svlačionicu. Lulić je bio strijelac drugog gola za svoj klub, a do isključenja bio je najbolji pojedinac.

Oba tima su u prvih pola sata imala po nekoliko solidnih prilika, a Lazio je stigao u vodstvo u 30. minuti golom Senegalca Balkera Keite na asistenciju Antonija Candreve. Sedam minuta kasnije Verona je izjednačila preko Marquinha. Lazio je u nastavku utakmice zaigrao još agresivnije. Nakon dvije dobre prilike domaćin je u 60. minuti stigao do prednosti. Nakon sjajne akcije loptu je primio naš reprezenativac Senad Lulić i sedmim golom ove sezone doveo nebesko-plave u vodstvo.

Verona se nije predavala ni ovaj put. Devet minuta kasnije gosti iz grada ljubavi stigli du do poravnanja preko jednog od najboljih igrača ove sezone Juana Iturbea. Isti igrač je pet minuta kasnije imao stopostotnu priliku da donese preokret, ali je Berisha sjajno odbranio.

Iako je Lazio imao više loptu u svojim nogama i nekoliko poluprilika, Verona je bila bliže pobjede u 80. minuti kada je Albertazzi pogodio stativu. Ono što nije mogao Albertazzi, može Romulo koji je u 83. minuti pogodio za veliki preokret Verone.

Tri minute kasnije Lazio je bio u još većim problemima. Senad Lulić je nakon žestokog starta nad Iturbeom zaradio crveni karton, pa je tim Edyja Reje do kraja utakmice igrao sa igračem manje. Verona je imala tri boda u svojim rukama sve do sudijskog vremena utakmice kada je Lazio uspio izjednačiti nakon penala. Prvo je golman Verone Rafael odbranio udarac Mauriju, ali je odbijenu loptu uspio poslati u mrežu za konačnih 3:3.