Lyon nakon preokreta protiv Arsenala osvojio Emirates Cup

Lyon je danas u okviru Emirates Cupa savladao Arsenal nakon preokreta rezultatom 2:1 i na taj način osvojio trofej.

‘Topnici’ su izuzetno raspoloženi ušli u ovaj meč, a nakon niza propuštenih prilika Aubameyang je u 35. minuti pogodio i doveo svoju ekipu u vodstvo.

Bio je to rezultat prvog poluvremena, a u nastavku je Arsenal u 60. minuti mogao povećati vodstvo, ali nisu pretvorili prilike u pogotke, što ih je u konačnici i koštalo pobjede.Moussa Dembele glavom poslao loptu u mrežu za 1:1.

Mousa Dembele je samo sedam minuta (67.) nakon velike prilike Arsenala postigao pogodak glavom i rezultat vratio na početak.

U 75. minuti isti igrač je iskoristio fenomenalno asistenciju i matirao golmana što je bilo dovoljno za preokret Lyona i osvajanje prvog trofeja u sezoni. Arsenal je do kraja pokušao doći do izjednačenja, ali bez većeg uspjeha.