Lyon nanio prvi poraz PSG-u u ligi ove sezone!

PSG je doživio prvi poraz ove sezone u francuskom prvenstvu. Parižane je savladao Lyon u 23. kolu Ligue 1 rezultatom 2:1.

Sveci su poveli već u 7. minuti kada je nakon brzog kontranapada Julian Draxler asistirao Angelu Di Mariji koji rutinski pogađa za 1:0.

U 33. minuti Lyon je stigao do izjednačenja nakon velike greške Alphonsa Areole. Leo Dubois je ubacio loptu sa desne strane, Areola je istrčao, ali je promašio loptu koju Moussa Dembele šalje glavom u mrežu za 1:1.

Lyon je do pobjede stigao u 49. minuti. Thiago Silva je u kaznenom prostoru oborio Dembelea, a arbitar Clement Turpin je pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Nabil Fekir koji je poslao Areolu u jednu, a loptu u drugu stranu za konačnih 2:1.