MAGIJA: Nestvarna intervencija Kepe u posljednjim trenucima utakmice

Španija je u okviru 5. kola kvalifikacija za EURO 2020. godine kao gost u Rumuniji savladala domaću repezentaciju rezultatom 2:1.

Gosti su u vodstvo stigli iz jedanaesterca. Siguran je kao i mnogo puta do večeras bio defanzivac Sergio Ramos sa bijele tačke za konačan rezultat prvog dijela.

Povećanje rezultata za Španiju stiglo je na samom početku drugog poluvremena, odnosno u 47. minuti zahvaljujući Pacu Alcaceru koji je iskoristio asistenciju Albe.

I kada se činilo da će Španija do kraja uakmice odraditi ruinski posao i vratiti se u kamp sa tri boda, Rumunija je smanjila preko Andonea u 59. minuti i tako završnicu učinila neizvjesnom.

Gosti su i pored vodstva morali zaigrati organizovanije, jer je domaća selekcija bila u boljem psihičkom stanju nakon postignut pogotka. Stvari je na kraju morao spašavati Kepa Arrizabalaga nestvarnom intervencijom u samom finišu utakmice.

Naime, nogometaši Rumunije su nakon konfuzije u redovima ‘Furije’ oduzeli loptu koja je stigla pred sami peterac gdje je španski čuvar mreže rukometnom reakcijom spasio čist pogodak i bodove svog sastava.