MAJSTOR OSTAJE MAJSTOR: Ribery doveo Bayern na korak do naslova!

U susretu 32. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je na domaćem terenu svladao posljednjeplasirani Hannover 3:1 te tako došao na korak do obrane naslova.

Nakon neočekivanog remija sa Nurnbergom, Bayern ove subote nije podbacio i pred 75,000 navijača trijumfom protiv posljednjeplasiranog Hannovera došao vrlo blizu potvrde naslova prvaka.

Golovima Lewandowskog i Goretzke u 27. i 40. minuti Kovačeva momčad stigla je do sigurnog vodstva već u prvom dijelu, a iako je Jonathas iz kaznenog udarca smanjio u 51. minuti, isti igrač ubrzo je dobio crveni karton.

Hannover je nakon toga bio osuđen na poraz kojeg je potvrdio Franck Ribery u 84. minuti za konačnih 3:1. Iskusni Francuz odlično se snašao u kaznenom prostoru Hannovera i u maniru pravog nogometnog majstora pospremio loptu u mrežu.

Bayern je ovom pobjedom održao prednost ispred Borussije Dortmund koja ove subote igra s Werderom, a najteži ispit čeka ga u sljedećem kolu, kada gostuje kod Leipziga.