Majstorija Danija Olma nedovoljna za pobjedu Dinama!

Nogometaši zagrebačkog Dinama su u prvoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka remizirali s mađarskim Ferencvarošom (1-1) na Maksimiru.

Dinamo je poveo već u 7. minuti nakon sjajne akcije Oršića i Olma. Oršić je proigrao Olma, a Španjolac je prvo provukao loptu kroz noge braniču Sigeru i potom neobranjivo pogodio sami kut protivničkih vrata.

Gosti su odlučnije krenuli u drugom dijelu i u 59. minuti izjednačili iz svog prvog opasnijeg napada. Povratnu loptu pokupio je Nguen, čiji je pokušaj Livaković obranio, ali odbijenu loptu je Siger glavom pospremio u mrežu.

U 65. minuti Dinamo je imao veliku priliku. Nakon nespretne reakcije mađarske obrane lopta je došla do Hajrovića, koji s desetak metara pogađa gredu. U 81. minuti Gavranović izglednu šansu ne uspijeva sprovesti u pogodak.

Dinamo do kraja susreta nije uspio doći do novog vodstva, a Ferencvaroš je došao do remija iz svoje jedine prave šanse na utakmici. Uzvrat se igra 13. augusta u Budimpešti.