Majstorije Denisa Cherysheva protiv Saudijske Arabije!

Na otvaranju prvenstva u Rusiji sastali su se domaća selekcija i Saudijska Arabija, a nakon poluvremena rezultat je iznosio 2:0. Rusi su u prednost došli golovima Gazinskiya i Cherysheva, a posebno je bio atraktivan drugi pogodak. Do kraja utakmice Rusija je do vrha zatrpala mrežu gostiju za rezultat od 5:0.

U samom finišu prvog poluvremena, tačnije u 43. minuti Zobnin je poslao precizan pas prema Cheryshevu, koji je majstorski prevario dvojicu igrača Saudijske Arabije i žestoko zakucao loptu iza leđa golmana, za erupciju oduševljenja na tribinama.

Da je bio dobro raspoložen, svjedoči i umjetnički pogodak iz sudijske nadoknade kada je prelijepo pogodio dalji ugao golmana. Gol koji će definitivno ući u izbor za najbolji pogodak prvenstva, iako smo tek na početku turnira.