Majstorija koju morate pogledati: Čudesni Haaland zabio gol iz ‘mrtvog’ kuta

U prvoj utakmici 19. kola njemačke Bundeslige nogometaši dortmundske Borussije deklasirali su Köln s uvjerljivih 5:1.

Iako je na travnjak Signal Iduna Parka ušao tek u 65. minuti, prvo ime utakmice ponovno je bio čudesni Erling Haaland, koji je pokazao da se ekspresno prilagodio na novu okolinu.

Nakon što je u debitantskom nastupu protiv Augsburga postigao hat-trick, 19-godišnji Norvežanin u petak navečer je zabio još dva pogotka, a drugi je bio posebno dojmljiv.

Haaland je sjajno iskoristio dodavanje Jadona Sancha i pobjegao zadnjoj liniji Kölna. Zaobišao je vratara, ali je otišao preširoko i lopta mu je na prvi pogled malo pobjegla prema gol-autu.

Međutim, fenomenalni napadač Borussije brzo se okrenuo i praktički iz mrtvog kuta s nevjerojatnom lakoćom pogodio za konačnih 5:1.

Haalandu je to bio peti pogodak u dva nastupa za Borussiju, a svih pet zabio je za samo 61 minutu provedenu na terenu.