Majstorija na Volkswagen Areni: Pogledajte projektil Brekala za TV špice

Hrvatski nogometni reprezentativac Josip Brekalo zabio je fenomenalan pogodak za Wolfsburg protiv Malmöa 2:1 u prvom susretu šesnaestine finala Europske lige.

Brekalo je počeo od prve minute za Wolfsburg, koji je od 47. minute na svojoj Volkswagen Areni gubio 0:1 pogotkom Isaaca Kiesae Thelina iz kaznenog udarca.

Međutim, samo dvije minute kasnije brzonogi Brekalo vratio je ‘Vukove’ u utakmicu. Paulo Otavio pronašao je Hrvata, koji je majstorski prošao jedan na jedan na lijevoj strani, a onda iz teške pozicije briljantno pogodio suprotni gornji ugao za 1:1.

Brekalu je to bio peti pogodak ove sezone za Wolfsburg, a upisao je i šest asistencija.

Wolfsburg je u 62. minuti stigao do potpuno preokreta i važne pobjede. Maximilian Arnold izveo je slobodni udarac, a Admir Mehmedi glavom poentirao za konačnih 2:1.

Uzvrat je na rasporedu 27. februara na Swedbank stadionu u Malmöu.