Makedonija savladala Italiju i priredila veliku nogometnu senzaciju, Portugal siguran protiv Turske

Igrači nogometne reprezentacije Makedonije pobijedili su Italiju pogotkom Aleksandra Trajkovskog u sudačkoj nadoknadi (1:0).

Iako su talijani imali statistiku na svojoj strani, Makedonci su uspjeli doći do brilijantnog trijumfa pred sami kraj meča, kada je Trajkovski pogodio za 1:0.

Time su ispisali povijest reprezentacije i napravili pravo čudo koje je već izazvalno mnoge reakcije nogometne javnosti.

Reprezentacija Portugala je upisala siguran trijumf protiv Turske, a rezultat na kraju utakmice glasio je 3:1.

Već u 15. minutu Portugalci su preko Otavia stigli do prednosti. Pred kraj prvog poluvremena i Diogo Jota se upisao u strijelce, te duplirao prednost svog tima.

U drugom dijelu igre Turci su pokazali želju, te pogotkom Yilmaza u 65. minutu smanjili prednost protivnika. No, više od toga nisu mogli. “Tačku na i” stavio je Nunes u 94. minutu za konačnih 3:1.

Wales je golčinama Garetha Balea pobijedio Austriju. Prvi pogodak postigao je u 25. minutu susreta iz slobodnjaka, a drugi u 51. minutu.

Austrijanci su smanjili na 2:1 preko Sabitzera. On je šutirao, dok je lopta na putu prema golu pogodila Daviesa i završila u mreži.

Reprezentacije koje su prošle u finale doigravanja za Svjetsko prvensto su Makedonija, Portugal i Wales.