Manchester City na Etihadu razbio Burnley 5:0!

Nogometaši Manchester Citya su u okviru devetog kola Premiershipa na svom stadionu ubjedljivo savladali Burnley rezultatom 5:0.

Ovom pobjedom se ekipa Citya vratila na pobjednički kolosjek, nakon što su u prethodnom kolu odigrali 0:0 protiv Liverpoola. Pobjeda također znači povratak na prvu poziciju na tabeli.

Građani su u prvom poluvremenu uspjeli postići samo jedan pogodak preko Aguera, iako su imali inicijativnu tokom vih 45 minuta sa preko 70% posjeda lopte.

David Silva je još jednom asistirao, ovaj put prezimenjaku Bernardu u drugom poluvremenu, a dvije minute kasnije Fernandinho je uvećao prednost na 3:0.

Nije potom bilo uzbuđenja sve do finiša meča kada su pogađali Mahrez i Sane za konačnih 5:0 u mreži Burnleya.