Manchester City na krilima Haalanda šampionski protiv Ipswicha, Tottenham ‘ogadio’ nogomet Evertonu u Londonu

Danas je u terminu od 16 sati odigrano pet utakmica 2. kola engleskog Premiershipa, a Manchester City je na domaćem terenu nadigrao Ipswich rezultatom 4:1.

Gosti su iznenađujuće poveli sa 1:0 u uvodnim minutama utakmice preko Szmodicsa. Nakon toga je ljutiti City za svega šest minuta postigao tri pogotka.

Erling Haaland je dva puta zatresao mrežu Ipswicha, a njemu se pridružio i Kevin De Bruyne, koji je pogodio poslije nevjerovatne greške golmana gostujuće ekipe. Konačnih 4:1 postavio je Haaland kompletiravši hat-trick u 88. minutu.

Nogometaši Tottenhama su sa četiri gola u mreži pred svojim navijačima ispratili Everton. Prvo je Bissouma načeo ‘Karamele’ u 14. minutu, da bi do kraja prvog poluvremena zabio i Son.

U nastavku Everton ponovo na mukama. Prvo je u 71. minutu susreta svoje ime među strijelce upisao Romero, dok je šest minuta kasnije Son zatresao mrežu tima sa Goodisona za 4:0.