Manchester City napunio mrežu Aston Ville do vrha u gostima, Aguero ispisao historiju

Nogometaši Manchester Cityja ubjedljivo su pobijedili Aston Villu u posljednjem meču 22. kola engleskog Premiershipa rezultatom 6:1.

Građani su odlično otvorili meč i u prvom poluvremenu uspjeli su postići četiri pogotka. Nakon 18 minuta Aguero je upisao asistenciju, a Mahrez pogodio za 1:0, da bi samo šest minuta nakon toga isti igrač iskoristio asistenciju Gabriela Jesusa i postigao drugi gol za goste.

Do poluvremena je Manchester City uspio postići još dva pogotka. Oba puta je asistenciju upisao De Bruyne, a po jedan gol su postigli Aguero i Gabriel Jesus.

U drugom poluvremenu Manchester City je postigao još dva pogotka, oba preko Aguera, koji je tako kompletirao hat-trick i postao igrač koji je postigao najviše hat-trickova u historiji Premiershipa (12), srušivši rekord Alana Shearera iz 1999. godine.

Aguero je postao i najbolji inostrani strijelac u historiji Premiershipa sa 177. postignutih pogodaka, srušivši Thierryja Henryja, a izjednačio se sa Lampardom na listi najboljih strijelaca svih vremena.

Do kraja meča je Aston Villa uspjela postići utješni pogodak preko El-Ghazija s bijele tačke, a pobjedom protiv Ville, Manchester City se vratio na drugu poziciji sa 47 osvojenih bodova. Villa je na 18. poziciji sa 21 osvojenih bodova.