Manchester City osvojio prvi trofej u sezoni, Salah tragičar!

Manchester City osvajač je Community Shielda nakon što su na Wembleyju pred 77.500 gledatelja svladali Liverpool 5:4 boljim izvođenjem kaznenih udaraca.

Susret je u regularnom dijelu završio rezultatom 1:1. ‘Građani’ su poveli u 12. minuti pogotkom Sterlinga, a izjednačio je Matip u 77. minuti dvoboja.

Prilikom izvođenja penala udaraca od 10 izvođača samo Wijnaldum nije uspio pogoditi mrežu. Pucao je u lijevu stranu, ali je Bravo pročitao i obranio njegov udarac.

Aktualni engleski prvak je ušao u novu sezonu s trofejem, petim za ‘Građane’ u povijesti ovog natjecanja.

Bila je to odlična utakmica s nizom prilika na obje strane i pravo je čudo što nije bilo više pogodaka s obje strane. Okvir gola pogodio je stoper ‘Redsa’ Van Dijk u 57. minuti, a samo minutu poslije stativu je pogodio i Salah.

U zadnjih 10 minuta utakmice Liverpool je bio bliži drugom pogotku, a najbolju je priliku propustio Salah u sudačkoj nadoknadi. Stones mu je prvo blokirao udarac, Salah je nakon toga pucao u praznu mrežu, no njegov udarac je na crti Walker izbacio škaricama.

Premier liga počinje 9. augusta utakmicom Liverpoola i Norwich Cityja.