Manchester City pobjedom protiv Brightona srušio rekord Premier League!

Ekipa Manchester Citya je u okviru 31. kola na svom Etihadu porazila Brighton rezultatom 3:1, i tako srušili rekord Chelseaja po broju postignutih pogodaka u jednoj sezoni.

Građani su već odavno osigurali titulu u ligi, ali i dalje igraju veoma ozbiljno bez opuštanja, što dokazuje i utakmica protiv Brightona.

Danilo je u 16. minuti doveo svoj tim u vodstvo na asistenciju Sanea, da bi u 20. Ulloa izjednačio rezultat na asistenciju Proppera. Silva je u 34. minuti vratio prednost domaćinima na 2:1 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Dominaciju na terenu zapečatio je Fernandinho na asistenciju Sanea, koji ih je skupio čak 3 na sinoćnjem meču.

Manchester je ovom utakmicom srušio rekord Chelseaja po broju postignutih golova, naime oni su ih postigli 105, i tako rekord donijeli u svoje ‘vlasništvo’.