Manchester City ponizio Southampton na Etihadu!

Aktuelni šampioni Premiershipa  pregazili su Southampton rezultatom 6:1 na Etihadu u okviru 11 kola prvenstva.

Serija golova otvorena je već nakon šest minuta. Sane je napravio pola posla, a Hoedt pogađa vlastitu mrežu za prednost od 1:0.

Šest minuta kasnije novi gol u mreži gostiju. Sterling se ušetao u peterac, a zatim je poslužio Aguera za 2:0.

Razlike između drugog i trećeg gola ponovo je bila samo šest minuta. City je u 18. minuti pogodio za 3:0, a precizan je Silva na ubačaj Sanea.

Ings je s penala uspio da u 30. minuti smanji prednost domaćeg tima na 3:1, ali je u nadoknadi prvog dijela Sterling pogodio za povećanje vodstva od 4:1.

Isti igrač je u 67. minuti postigao i peti gol za 5:1, da bi konačnih 6:1 postavio u nadoknadi Sane.