Građani ponovno na vrhu, Tottenham pobjedom otvorio novi stadion!

Manchester City se vratio na vrh ljestvice Premierlige domaćom 2:0 pobjedom protiv Cardiffa u unaprijed odigranoj utakmici 33. kola.

‘Građani’ su poveli već u šestoj minuti prekrasnim pogotkom De Bruynea, koji je iz “mrtvog kuta” pogodio lijeve rašlje. Domaćin je dominirao, a okrunio ju je u 44. minuti kada Sane krasno pogađa s ruba kaznenog prostora.

City je završio utakmicu s 27 udaraca prema golu od čega je njih 11 išlo u okvir. S nova tri boda momčad Pepa Guardiole je stigla do 80 bodova u 32 utakmice, jedan više od drugoplasiranog Liverpoola.

Tottenham je napokon otvorio svoj novi stadion, a na premijeri je pobijedio Crystal Palace s 2:0. Bio je to zaostali susret 31. kola, a strijelci za trijumf Spursa bili su Son (55) i Eriksen (80).

Tottenham se ovom pobjedom vratio na treće mjesto ljestvice sa 64 boda, jedan manje uz utakmicu manje ima četvrti Arsenal.

Četvrtu pobjedu u posljednjih šest kola upisao je Chelsea koji je bez većih problema pobijedio Brighton. ‘Bluesi’ su na svom su Stamford Bridgeu do 19. pobjede u sezoni stigli rezultatom 3:0.