Manchester City razbio Chelsea teniskim rezultatom!

Manchester City je u derbiju 26. kola engleskog nogometnog prvenstva na Etihadu ugostio londonski Chelsea i na kraju ih “razbio” rezultatom 6:0.

Očajnu utakmicu odigrala je momčad Maurizija Sarrija koji su danas doživjeli najteži poraz u svim natjecanjima još od aprila 1991. godine kada su izgubili od Nottingham Forest s 0:7.

Pobjednik susreta znao se već nakon 25 minuta igre kada su Građani imali vodstvo od 4:0.

Golijadu je otvorio Raheem Sterling pogotkom u četvrtoj minuti, a nakon toga je Sergio Aguero s dva pogotka u 13. i 19. minuti povisio na 3:0.

Furiozno prvo poluvrijeme u 25. minuti zaključio Ilkay Gundogan pogotkom za uvjerljivih 4:0.

Već nakon deset minuta igre u nastavku City je povećao prednost. Dosuđen je kazneni udarac, a Aguero je siguran za prednost od 5:0.

No, momčad Pepa Guardiole nije nastala te je stvorila još dosta prilika, a u 80. minuti Sterling postiže svoj drugi gol za konačnih 6:0.

City je današnjom pobjedom ponovno preuzeo vrh ljestvice Premier lige, uz utakmicu više i isti broj bodova kao Liverpool. Chelsea je pao na šesto mjesto.