Manchester City zahvaljujući golčini Kompanyja stigao na korak do titule!

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su na Etihadu u okviru 37. kola Premiershipa ekipu Leicestera rezultatom 1:0 i tako stigli na samo jedan korak do odbrane titule prvaka Engleske.

Prvo poluvrijeme apsolutno je pripalo domaćoj ekipi, koja je propustila veliki broj prilika, a Leicester je na odmor otišao netaknute mreže zahvaljujući odličnom Schmeichelu koji je imao svoju noć.

Velike prilike nije bilo sve do 69. minute. Ponovo je Schmeichel fantastično odbranio Agueru i činilo se da domaći nemaju rješenje. Međutim, već u narednom napadu City je poveo. Vincent Kompany je uputio snažan udarac s velike udaljenosti u same rašlje pa Schemichel nije ništa mogao učiniti.

Manchester City se vratio na prvo mjesto Premiershipa i kolo prije kraja prvenstva ima bod više od drugoplasiranog Liverpoola. Leicester je na devetoj poziciji. Za titulu prvaka Građanima će biti potrebna pobjeda u meču protiv Brightona.