Manchester City zahvaljujući VAR-u ostao bez porbjede protiv Tottenhama

Derbi 2. kola engleskog Premiershipa između Manchester Cityja i Tottenhama završen je bez pobjednika, a konačni rezultat na kraju je glasio 2:2.

Ekipa Pepa Guardiole od prve minute je ofanzivno krenula prema golu gostiju iz Londona, a takva igra im se isplatila u 20. minuti kada asistenciju De Bruynea u pogodak pretvara Sterling.

Samo tri minute nakon toga, Lamela je poravnao na 1:1 nakon što je s nekih 20 metara lijepo pogodio nebranjeni dio mreže golmana Edersona.

Prije kraja prvog poluvremena, tačnije u 35. minuti, Kun Aguero koristi novu asistenciju De Bruynea i opet dovodi Manchester City u prednost.

Zanimljiva situacija desila se u 56. minuti. Lucas Moura ušao je s klupe za rezervne igrače, a ovom Brazilcu bile su potrebne samo tri zvanične sekunde igranja kako bi centaršut iz kornera glavom pretvorio u pogodak i svojoj ekipi donio drugo poravnanje.

Manchester City je opet u 93. minuti stigao do pogotka, ovaj put strijelac je bio Gabriel Jesus, ali baš kao i prije nekoliko mjeseci sudija je uz pomoć VAR-a poništio gol i Manchester City je na identičan način ostao bez pobjede protiv Tottenhama.