Manchester na pogon nove senzacija do boda protiv Evertona

Manchester United je u okviru 18. kola engleskog Premiershipa na svom stadionu podijelio bodova sa Evertonom (1:1).

Igrao se 36. minut susreta kada je Everton poveo. Baines je izveo korner, arbitar Oliver nije svirao očigledan prekršaj Calvert-Lewina nad De Geom, a lopta se od nesretnog Lindelöfa odbila u mrežu.

Do kraj susreta United je stigao do izjednačenja kada je u 77. minuti rezervista Greenwood lijepo pogodio sa ivice kaznenog prostora za konačnih 1:1.

U drugoj utakmici koja se igrala u istom terminu Tottenham je osvojio tri boda na izuzetno teškom gostovanju kod Wolverhamptona.

Moura je doveo goste u vodstvo u 6. minuti, a Traore je u 67. minuti poravnao na 1:1. Kada se činilo da će susret biti završen podjelom bodova u 90+1. minuti rezervista Eriksen je izveo korner, a Vertonghen glavom pogađa za pobjedu Tottenhama rezultatom 2:1.