Manchester United bolji od Tottenhama u pripremnoj utakmici

Manchester United je u uzbudljivoj utakmici savladao dobro poznatog rivala, ekipu Tottenhama rezultatom 2:1.

Solskjaer i Pochettino poslali su na teren kombinovane sastave, ali i pored te činjenice navijači su gledali brz nogomet sa dosta uzbuđenja.

Prvi do gola na ovom susretu stižu Crveni đavoli i to u 21. minuiti. Pereira je bio asistent, a Martial matira Gazzanigu za vodstvo svog tima i postavljanje konačnog rezultata u prvom poluvremenu.

U nastavku susreta treneri su poslali prve zvijezde tima što je rezultiralo još boljom igrom i postizanjem još dva izuzetno lijepa pogotka.

Lucas Moura je u 65. minuti utakmice pokazao da će i naredne sezone biti jedan od najvažnijih igrača na terenu kada je pogodio za poravnanje rezultata.

Akademija Manchester Uniteda nastavila je predstavljati nogometaše u najboljem svjetlu. Gomes je u 80. minuti iskoristio dodavanje Mate i postavio konačan rezultat današnjeg okršaja.

Za Tottenham nakon ovog meča slijedi provjera protiv Real Madrida, dok će Manchester United odmjeriti snage protiv Kristiansunda.