Manchester United drugi put u sezoni savladao Chelsea i nastavio borbu za Ligu prvaka

U derbiju 26. kola engleskog Premiershipa nogometaši Chelseaja poraženi su na domaćem terenu od Manchester Uniteda rezultatom 2:0.

United je do vodstva došao u 45. minuti susreta. Aaron Wan-Bissaka je asistirao, a prednost gostima nakon udarca glavom donio je Martial.

Chelsea je postigao pogodak u 56. minuti susreta, ali je on poništen nakon intervencije iz VAR sobe. Deset minuta kasnije Manchester United je došao do dva gola prednosti. Bruno Fernandes je izveo korner, a najviši u šesnaestercu domaćih bio je Harry Maguire.

Do kraja utakmice Chelseaju je poništen još jedan pogodak, a gost je sačuvao prednost i slavio rezultatom 2:0.

Chelsea je nakon ovog kola četvrti s 41 osvojenim bodom, a slijede Tottenham sa 40, Sheffield United sa 39, Manchester United sa 38, Wolverhampton i Everton sa po 36 i Arsenal i Burnley sa po 34 osvojena boda.